KONST / Litografier / Grafiskt blad 12297025
nr 1229 7025
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Grafiskt blad, efter Henri de Toulouse-Lautrec. Signerad, numrerad 273/275. Motivet: 60x44 cm
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:27:23
17/1 10:40:43
Henri de Toulouse-Lautrec
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec